Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony szadkowianin odnaleziony nad morzem

Data publikacji 01.02.2022

Policjanci wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy, odnaleźli na Pomorzu zaginionego mieszkańca Szadku. Po raz kolejny sprawne współdziałanie i zaangażowanie policjantów pozwoliły na szczęśliwe zakończenie poszukiwań.

27 stycznia 2022 roku, w godzinach południowych, mieszkanka Szadku zawiadomiła o zaginięciu 36-letniego syna, który wyszedł rano do pracy. W pracy się nie pojawił, nie było z nim żadnego kontaktu, nie odbierał telefonu, nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Zduńskowolscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Patrolowali teren całego powiatu w celu odnalezienia mężczyzny. Dziennikarze lokalnych oraz ogólnopolskich mediów, także włączyli się w poszukiwania, udostępniając na swoich stronach zdjęcie i rysopis zaginionego.

Dzięki zaangażowaniu policjantów wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy, a także wielu przeprowadzonych czynności, 36-letni mieszkaniec Szadku został odnaleziony następnego dnia w Sopocie. W poszukiwaniach prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, pomogli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. Sprawna współpraca z sopockimi policjantami, zaowocowała odnalezieniem szadkowianina, który został przekazany pod opiekę medyczną.

W przypadku zaginięć osób liczy się czas oraz koordynacja działań. Nie wolno zwlekać i należy natychmiast informować policję o takich sytuacjach. Szybka reakcja najbliższych pozwala funkcjonariuszom na natychmiastowe podjęcie działań i szczęśliwe zakończenie poszukiwań, tak jak w tym przypadku.

Pamiętajmy ! Policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności o różnym charakterze (rozmowy z najbliższymi, sąsiadami, rozeznanie miejsca ostatniego pobytu zaginionego, czynności operacyjne, o których z oczywistych względów nie informujemy ). Ma to na celu ustalenie jak najszybciej obecnego miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest poważnie traktowany i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiała do policjantów.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony