Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śnieżyca unieruchomiła samochód rodziny z małym dzieckiem w zaspie na drodze do Morskiego Oka. Pomogli policjanci

Data publikacji 02.02.2022

Dzięki zaangażowaniu tatrzańskich policjantów udało się oswobodzić z zaspy samochód, którym podróżowali turyści z małym dzieckiem. Wczoraj do zakopiańskiej komendy wpłynął list z podziękowaniem od turystów.

Sytuacja na drogach w niektórych regionach powiatu tatrzańskiego w niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, była tak trudna, że policjanci zmobilizowali wszystkie siły. Wszystko przez wiatr, śnieżycę i samochody, które trzeba było wyciągać z zasp. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że utknęła w zaspie śnieżnej w rejonie Głodówki, na drodze wojewódzkiej 960 prowadzącej do Morskiego Oka.

W samochodzie podróżowała rodzina z małym dzieckiem. Na miejsce natychmiast pojechał patrol z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Policjantom pomimo pojazdu terenowego jakim dysponowali z trudem udało się dotrzeć do kobiety. Wszystko przez silny wiatr, śnieżycę i zaspy. Ponad pół godziny w śnieżycy pomagali oswobodzić uwięziony samochód ręcznie wypychając auto z zaspy. Na szczęście turyści mogli odjechać dalej.

Tego dnia było wiele podobnych sytuacji, w których kierowcy pomagali sobie nawzajem, ale i takich, w których pomagali policjanci.

Dzisiaj, 02.02.2022 r., do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wpłynął list z podziękowaniami dla policjantów za pomoc turystom w trudnej sytuacji. Dziękujemy za ciepłe słowa i uznanie dla naszej służby.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony