Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabili, a następnie okradli 78-latka z Anina

Data publikacji 03.02.2022

19-latek i jego 20-letni kolega zatrzymani przez policjantów Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP odpowiedzą za zabójstwo w zbiegu z rozbojem, do jakiego w połowie miesiąca doszło na jednej z posesji w Aninie. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo, obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Tyle samo czasu spędzą w areszcie ich wspólnicy w wieku 17, 18 i 22 lat, którzy w momencie, kiedy doszło do zabójstwa, brali udział w rozboju.

Kiedy tylko informacja o zdarzeniu, do jakiego w połowie stycznia br. doszło w jednym z domów w Aninie, dotarła do policjantów stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, ci niezwłocznie wykonali wszelkie niezbędne czynności, mające na celu ustalenie sprawców zabójstwa starszego mężczyzny i dokonania rozboju.

Poczynione ustalenia doprowadziły ich do grupy młodych osób w wieku 17-22 lat, które mogły mieć związek z zabójstwem. Policjanci w trakcie prowadzonego śledztwa ustalili, że sprawcy znali się z krewnym poszkodowanego i znali zwyczaje rodziny, a także wiedzieli, że w domu znajduje się sejf z wartościowymi rzeczami oraz pieniędzmi. Tę wiedzę wykorzystali, planując przestępstwo.

Aby sfinalizować napad, wcześniej uprowadzili 19-latka, którego wiedza miała im pomóc w dokonaniu przestępstwa. Ostatecznie pod osłoną nocy weszli na teren posesji, a następnie do domu, w którym spali właściciele. W trakcie napadu dokonali zabójstwa 78-latka, po czym zabrali ze sobą wartościowe dla niego przedmioty. Z posesji skradli również mercedesa, którego po użyciu porzucili i spalili.

Policjanci w ciągu kilku dni od zdarzenia zatrzymali 5 osób, z których dwie, w wieku 19 i 20 lat, usłyszały w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzuty zabójstwa w zbiegu z rozbojem. Pozostała trójka, 18 i 22 -letni mężczyźni oraz 17-letnia dziewczyna będą odpowiadali za rozbój. Cała piątka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Zarzuty usłyszał również zatrzymany przez policjantów 17-letni krewny ofiary. Będzie on odpowiadał za handel i posiadanie narkotyków. Za handel i posiadanie narkotyków odpowie też 18-letnia dziewczyna 17-latka, którą objęto policyjnym dozorem.

KSP / kp)

  • dwaj nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego
  • banknoty pieniędzy
  • zabezpieczone monety
Powrót na górę strony