Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację ponad 400 krzewów konopi indyjskich

Kryminalni z komisariatu w Alwerni przy współpracy z kryminalnymi z komendy powiatowej w Chrzanowie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich w gminie Alwernia. Do sprawy zostały zatrzymane 3 osoby w przedziale wiekowym od 29 do 56 lat. Śledczy zabezpieczyli łącznie 434 donice krzewów rosnących oraz 9 kg ściętych już konopi.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Alwerni wpadli na trop narkotykowej plantacji. Dzisiaj (3.02.2022) razem z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wkroczyli na wytypowaną posesję w gminie Alwernia. W części gospodarczej przeszukanego budynku ujawnili kilka odpowiednio wyposażonych i przystosowanych do uprawy konopi pomieszczeń, w których znajdowały się  434 donice krzewów rosnących oraz 9 kg ściętych już  konopi.   

Policjanci wyjaśniają dziś rolę trzech mieszkańców przeszukanej posesji w tym przestępczym procederze.  Za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Krakowie / kp)

  • Na zdjęciu widać poukładane szeregowo krzewy konopi indyjskich w pomieszczeniu pomalowanym na biały kolor z zasłoniętym oknem
  • Na zdjęciu widać ułożone szeregowo krzewy nad krzewami konopi indyjskich  rozłożona jest lampa
  • Na zdjęciu widać kilkanaście krzewów konopi indyjskich rosnących w donicach, a także kilkanaście czarnych donic po ściętych krzewach
  • Na zdjęciu widać krzewy konopi indyjskich ułożone w szeregu w czarnych donicach
Powrót na górę strony