Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uśmiercenie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 04.02.2022

Policjanci z Kraśnika zatrzymali 32-latka, który ostrym narzędziem zabił psa będącego własnością jego rodziny. Uśmiercone zwierzę sprawca schował do torby na zakupy, a następnie porzucił w zaroślach na terenie miasta. W chwili zatrzymania przez policjantów był nietrzeźwy. Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, 01.02.2022 r., dyżurny kraśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego o tym, że w jednym z mieszkań, mężczyzna zabił psa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce został skierowany patrol z Kraśnika.

Funkcjonariusze nie zastali ani rzekomego sprawcy, ani zwierzęcia, jednak okoliczności, m.in. ujawnione ślady, wskazywały na duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Policjanci przeczesywali okoliczne zagajniki i zarośla, w pomoc włączyła się również kraśnicka Straż Miejska. Po szczegółowych poszukiwaniach policjanci natrafili na schowaną w krzakach torbę na zakupy. Wewnątrz znajdowały się zwłoki zwierzęcia, owinięte foliową reklamówką. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem lekarza weterynarii, który potwierdził, że pies zginął wskutek zadanych ran przy użyciu ostrego narzędzia.

Sprawca tego czynu, 32 latek został zatrzymany przez patrol dzielnicowych, miał w organizmie ponad 1,5 promila. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych kraśnickiej komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt dotyczący zabójstwa psa ze szczególnym okrucieństwem. do którego ostatecznie się przyznał, twierdząc, Jak powiedział 32-latek, to najpierw pies ugryzł jego, więc dlatego zabił go nożem. Jak ustalili policjanci, zwierzę należało do jednego z członków rodziny.

W czwartek, 03.02.2022 r. prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że jeśli ktoś posiada informacje lub jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami, proszony jest o kontakt z jednostką Policji, bądź pod numerem 112, można też wysłać wiadomość na adres mailowy rzecznik.kppkrasnik@lu.policja.gov.pl  (w tytule należy wpisać „Zielona strefa"). Nie bądźmy obojętni – reagujmy na każdy przypadek takich zachowań.

(KWP w Lublinie / sc ) 

Powrót na górę strony