Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlaban na dachu, czerwone światło i bardzo wysoki mandat

Data publikacji 07.02.2022

Policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili w piątek w Wiernej Rzece oraz w Rykoszynie działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Okazało się, że nie wszyscy stosują się do sygnalizacji w tych miejscach. W oku policyjnej kamery, pomimo opuszczających się szlabanów, na przejazd próbował wjechać 29– latek. W konsekwencji swojego zachowania przyjdzie mu zapłacić 2100 złotych mandatu.

Zdarzenia drogowe, do których dochodzi na przejazdach kolejowych, najczęściej są tragiczne w skutkach, a ich uczestnicy często tracą zdrowie a nawet życie. Należy pamiętać, że po zmianie taryfikatora od stycznia 2022 r. wszelkie wykroczenia popełniane na przejazdach kolejowych są karane mandatem  w wysokości 2 tysięcy złotych.

Stróże prawa wzięli pod lupę zachowanie kierowców na dwóch przejazdach kolejowych w gminie Piekoszów. Policjanci podczas prowadzonych działań ujawnili pięciu sprawców wykroczeń, za które zostali odpowiednio rozliczeni. Wyjątkowo nieodpowiedzialnie, ale i pechowo zakończyła się interwencja dla 29-letniego kierowcy Iveco. Prowadzący dostawczaka nie tylko złamał przepisy, ale i omal nie złamał kolejowego szlabanu. Mężczyzna wjechał na przejazd, gdy zapory opuszczały się i jedna z nich zatrzymała się na dachu pojazdu. Na druku bloczka mandatowego policjanci z wydziału ruchu drogowego kieleckiej komendy wpisali kwotę 2100 złotych. Ponadto 29-latek otrzymał 6 punktów karnych.

Prowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kierujący zbliżając się do przejazdu kolejowego musi zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego daje nam gwarancję bezpieczeństwa!

(KWP w Kielcach / mw)

  • policyjny radiowóz stoi za samochodem Iveco
  • policyjny radiowóz stoi za samochodem Iveco
  • przejeżdżający pociąg i opuszczony szlaban na przejeździe kolejowym

Film Szlaban na dachu, czerwone światło i bardzo wysoki mandat

Pobierz plik Szlaban na dachu, czerwone światło i bardzo wysoki mandat (format mp4 - rozmiar 5.08 MB)

Powrót na górę strony