Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 50-letniego turysty z Warszawy

Data publikacji 07.02.2022

Funkcjonariusze z jeleniogórskiej komendy miejskiej wspólnie z innymi służbami działającymi w koalicji na rzecz bezpieczeństwa prowadzili poszukiwania 50-letniego turysty z Warszawy, którego zaginięcie zgłosiła partnerka. Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Po kilku godzinach mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci.

6 lutego br., około godziny 3.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o zaginięciu 50-letniego turysty z Warszawy. Mężczyzna w środku nocy, około 1:30, ubrany w sposób bardzo nieodpowiedni jak na tę porę roku, wyszedł z jednego z pensjonatów w Karpaczu, po czym kontakt z nim się urwał. Poszukiwany był bez butów, a na sobie miał jedynie koszulkę z krótkim rękawem i spodnie. Przebywanie na wolnym powietrzu w taki ubraniu i to w okresie zimowym, gdy panują niskie temperatury, mogło stanowić zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, w których uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, strażacy, strażnicy leśni oraz ratownicy GOPR. Funkcjonariusze przeszukiwali teren pomiędzy miejscowościami, sprawdzano drogi i leśne szlaki. Po kilku godzinach poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci na jednej z ulic w Karpaczu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony