Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 luksusowych pojazdów odzyskanych przez lubińskich policjantów przy ścisłej współpracy z jednostkami Policji w kraju i za granicą

Data publikacji 10.02.2022

Lubińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej przy skoordynowanych działaniach z jednostkami Policji na terenie całego kraju oraz Europy, a także samymi pokrzywdzonymi, w zaledwie dwa dni, ujawnili i odzyskali 18 luksusowych samochodów osobowych. Wartość tych pojazdów szacowana jest na kwotę ponad 3 milionów złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego przyjęli zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia 22 pojazdów na szkodę firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów osobowych z siedzibą w Lubinie.

Czynności w tej sprawie rozpoczęli policjanci pionu operacyjnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Szybkie działania lubińskich funkcjonariuszy, którzy nawiązali współpracę z jednostkami Policji w całym kraju, jak również poza jego granicami, a także zaangażowanie samych pokrzywdzonych, doprowadziły w zaledwie dwa dni, do odzyskania 18 utraconych pojazdów o wartości ponad 3 milionów złotych.

Precyzyjne informacje przekazywane przez lubińskich funkcjonariuszy do poszczególnych jednostek Policji, pozwoliły na szybkie ujawnienie i zabezpieczenie przywłaszczonych aut, między innymi na terenie Pruszkowa, Brzegu, Oławy, Wrocławia, a także w Suwałkach. Jak ustalili funkcjonariusze, pozostałe samochody zostały przetransportowane poza granice naszego kraju, między innymi do Niemiec, Litwy, Czech, a nawet Serbii.

Łącznie, dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy oraz pokrzywdzonych, odzyskano na terenie Polski 7 samochodów osobowych marki Lexus oraz jeden samochód marki Audi. Łączna kwota tych pojazdów to ponad 2,5 miliona złotych. Pozostałe samochody, ujawnione i zabezpieczone za granicą, przy ścisłej współpracy międzynarodowej, zostaną po czynnościach procesowych, ściągnięte do kraju.

Teraz trwają intensywne czynności zmierzające do odzyskania pozostałych pojazdów, a także zatrzymania sprawców tych czynów.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322
Powrót na górę strony