Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dron zapewniał bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 11.02.2022

Nowosolscy policjanci drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, mundurowi mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Nowosolscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Patrolują ulice, na których kierujący najczęściej popełniają wykroczenia w ruchu drogowym. Aby jeszcze skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo obywateli, funkcjonariusze oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystują policyjne drony. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia. W środę (9 lutego) stróże prawa „z góry” przyglądali się kierującym. Były to drugie tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Nowej Soli. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”. Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i szacunek, ponieważ każdy z nas ma prawo do bezpiecznego przemieszczania się po drodze. Nowosolscy policjanci już zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone częściej.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • Wyświetlacz kontrolera drona, a w tle czapka policjanta drogówki we wnętrzu radiowozu.
  • Wyświetlacz kontrolera drona w dłoni policjanta.
  • Policjanci drogówki podczas obsługi drona.
  • Policjantka drogówki podczas przeprowadzania kontroli drogowej.
  • Wyświetlacz kontrolera drona, a w tle pojazd.
  • Policjant drogówki podczas obsługi drona.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.17 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony