Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył 1 mln 200 tys. zł

Data publikacji 15.02.2022

Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę, który bez wiedzy i zgody swojej znajomej, starszej pani, przywłaszczył 1 mln 200 tys. zł. 35-latek taką kwotę przelał z konta kobiety na swoje. Nie wzbogacił się jednak, a to dzięki reakcji banku i policjantów. Teraz odpowie za to przestępstwo.

Kilka dni temu policjanci ze stołecznego  Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, na podstawie pozyskanych informacji, zatrzymali 35-latka, który chciał wzbogacić się kosztem starszej znajomej kobiety.

Mężczyzna najprawdopodobniej wykorzystał fakt, że został obdarzony przez nią zaufaniem i dokonał przelewu bankowego z konta znajomej na swoje konto w wysokości 1 mln 200 tysięcy złotych.

Sprawa szybko się wydała, a reakcja stołecznych funkcjonariuszy była natychmiastowa. 35-latek wpadł w ręce policjantów, a następnie trafił do komendy. Dochodzeniowcy oraz policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili wszystkie materiały. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości poprzez dokonanie transferu pieniężnego opiewającego na kwotę 1 mln 200 tys. zł.

Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony