Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka jadąc na służbę, pomogła zatrzymać pijanego kierowcę

Data publikacji 15.02.2022

To, że policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, udowodniła funkcjonariuszka z Leżajska. Dzięki jej reakcji, odpowiedzialności karnej, za jazdę w stanie nietrzeźwości, nie uniknie 38-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna kierował fordem mondeo, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Policjantem jest się zawsze, a potrzeba podjęcia interwencji, czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie. Do takiej sytuacji doszło wczoraj wieczorem. Dzięki zgłoszeniu leżajskiej policjantki jadącej na służbę został zatrzymany nietrzeźwy kierowca.

Do zdarzenia doszło przed godz. 19, w miejscowości Stare Miasto. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na forda mondeo. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być nietrzeźwy.

Skontaktowała się z dyżurnym z Leżajska i poinformowała go o swoich podejrzeniach. Na bieżąco przekazywała, w jakim kierunku jedzie pojazd.

Dzięki jej zgłoszeniu kierowca forda został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało, jej podejrzenia były słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, kierujący fordem, ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu już wcześniej zatrzymane.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony