Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zareagowali natychmiast i narażając własne życie wynieśli mężczyznę z płonącego mieszkania

Data publikacji 16.02.2022

Pożar mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie powiatu świdnickiego mógł zakończyć się tragicznie, gdyby nie skuteczne działania policjantów. Przyjechali oni jako pierwsi na miejsce i nie czekając ani chwili, mimo dużego zadymienia oraz tlącego się ognia, dostali się do wnętrza lokalu. Następnie wyciągnęli poszkodowanego mężczyznę i ugasili palącą się na nim odzież. Chwilę później trafił pod opiekę medyków.

We wtorek, 15 lutego br., tuż po godzinie 16.00, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym na terenie Strzegomia. Jego reakcja była natychmiastowa, bo niezależnie od powiadomienia o sytuacji Straży Pożarnej, na miejsce skierował szybko policyjny patrol. 

Funkcjonariusze z  Komisariatu Policji w Strzegomiu st. sierż. Piotr Wroński oraz sierż. Patryk Dolecki, jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia.

Wieczór. Dwaj umundurowani policjanci przed budyniem

Wiedząc od mieszkańców, że życie jednego z lokatorów jest zagrożone, nie zważali na duże zadymienie, ogień, a także gorące powietrze wydobywające się z wnętrza i szybko na kolanach weszli do środka. 

W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę, na którym paliła się już odzież. Policjanci ugasili ją szybko i wynieśli 76-latka na zewnątrz. Dzięki temu został niezwłocznie przekazany pod opiekę załogi lotniczego pogotowia ratunkowego i przetransportowany do szpitala. 

Działający na miejscu funkcjonariusze Straży Pożarnej, przeprowadzili ewakuację mieszkańców, a następnie prowadzili czynności związane z gaszeniem pożaru. Prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii. 

Ty też myślałeś o tym, że chciałbyś pomagać innym i dbać o bezpieczeństwo Nas wszystkich? Nie czekaj, tylko przeczytaj informacje dla przyszłych policjantów, które znajdują się w linku poniżej, a być może uda ci się połączyć przyszłe życie zawodowe z pasją…

Zapraszamy na naszą stronę

((KWP we Wrocławiu / mw)

  • spalony sufit budynku
  • gaszenie pożaru, widoczne wozy strażackie przed budynkiem
  • prace strażaków na miejscu pożaru
Powrót na górę strony