Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

52-latek z zarzutem podwójnego zabójstwa kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 16.02.2022

Częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzą poszukiwania 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego częstochowianina. Wczoraj usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Dzisiaj, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

11 lutego policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie wszczęli poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą Wieczorek i jej 15-letnią córką Oliwią. Ze wstępnych informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że nie miała ona kontaktu z córką od 9, a z wnuczką od 10 lutego. Wiadomo też, że 10 lutego 45-latka widziana była na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, prowadząc zarówno przeczesywanie terenu w pobliżu ogrodów działkowych, jak i działania operacyjne. W poszukiwaniach, oprócz policjantów z Częstochowy, brali również udział policjanci z oddziału prewencji w Katowicach i przewodnicy z psami służbowymi z Komendy Głównej Policji. Pomocy policjantom udzielili również funkcjonariusze straży pożarnej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt.

W niedzielę, na podstawie skrupulatnie przeprowadzonej analizy zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego mieszkańca Częstochowy, który znany był zaginionym. W poniedziałek śledczy zebrany materiał przekazali do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. W działania włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledczy wspólnie gromadzili kolejne dowody, przekazując ustalenia prokuratorowi. Wczoraj 52-latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionymi. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka nie zostały bowiem jeszcze odnalezione.

Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F (w poniedziałek opublikowany został komunikat w tej sprawie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie). Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub nagranie z kamery samochodowej z takim autem, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112 lub 997.

Szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania, jak i dane dotyczące dotychczasowych ustaleń, są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.

(KWP w Katowicach / kp)

  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach siedzi na krześle
  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach siedzi na krześle
  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach z policjantem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.74 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format wav - rozmiar 418.79 KB)

Powrót na górę strony