Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za zabójstwo

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci z Bielan, we współpracy z żoliborską prokuraturą, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa, innej czynności seksualnej oraz rozpowszechnianie filmu z wizerunkiem nagiej kobiety na portalu społecznościowym. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan zostali poinformowani, że w mieszkaniu przy ul. Wrzeciono znajdują się zwłoki mężczyzny. Pod wskazany adres natychmiast wysłano bielańskich policjantów. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon mężczyzny. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora dyżurnego. Do pracy natychmiast przystąpili funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci przesłuchiwali świadków i analizowali spływające na bieżąco informacje. W trakcie dalszej pracy funkcjonariusze ustalili, że bezpośredni związek ze zdarzeniem może mieć 48-letni znajomy ofiary. Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrany przez bielańskich policjantów, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz, materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutów: zabójstwa oraz  innej czynności seksualnej i rozpowszechniania filmu z wizerunkiem nagiej kobiety na portalu społecznościowym. Za popełnione przestępstwo 48-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / sc)

Powrót na górę strony