Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koluszkowski patrol szybko odnalazł zaginioną nastolatkę

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci z Koluszek odnaleźli w pociągu relacji Warszawa-Łódź, który zatrzymał się na stacji kolejowej 13-letnią łodziankę, która podróżowała sama ze swoją rówieśniczką mimo późnej pory. Tego samego dnia zaginięcie dziewczynki zostało zgłoszone łódzkim policjantom. Dzięki współpracy mundurowych zaginiona szybko trafiła pod opiekę rodziny.

16 lutego 2022 roku tuż przed godziną 19.00 patrol z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymał informację od łódzkich policjantów, iż w pociągu relacji Warszawa-Łódź może podróżować zaginiona 13-latka. Zgłoszenie jej zaginięcia tego samego dnia przyjęli policjanci z komisariatu w Łodzi. Mundurowi natychmiast pojechali na stację PKP w Koluszkach, gdzie w jednym z wagonów rzeczywiście dwie nastolatki podróżowały same, mimo późnej pory. Po sprawdzeniu ich danych okazało się, że jedną z nich jest zaginiona 13-latka z Łodzi. Nastolatki tłumaczyły, że tego dnia pojechały sobie na wycieczkę do stolicy, o czym zapomniały powiadomić opiekunów. Dzięki współpracy łódzkich i koluszkowskich mundurowych oraz ich interwencji, obie dziewczynki bezpoecznie trafiły pod opiekę najbliższych.

Policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności między innymi rozmowy z najbliższymi, sąsiadami, znajomymi, czy sprawdzenie miejsca ostatniego pobytu zaginionego. Ma to na celu ustalenie okoliczności zaginięcia i wskazania potencjalnych miejsc, w których może przebywać zaginiony. Każdy sygnał dotyczący miejsca pobytu osoby zaginionej jest sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie informacje, nawet te z pozoru nieistotne, trafiły do prowadzących poszukiwania policjantów.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony