Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla mężczyzny za znęcanie się nad zwierzętami. Policjanci odebrali cztery psy

Data publikacji 21.02.2022

Jeden z mieszkańców Wałbrzycha stanie przed sądem i odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Policjanci wałbrzyskiej komendy kilka dni temu postawili mężczyźnie zarzut. Wcześniej odebrali trzy psy typu amstaff oraz jednego kundelka, które przekazane zostały pod opiekę pracowników miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Teraz podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez 34-latka wałbrzyscy funkcjonariusze zostali poinformowani jakiś czas temu. Przeprowadzone w tym okresie czynności procesowe, w tym zabezpieczony materiał dowodowy, pozwoliły na postawienie podejrzanemu kilka dni temu zarzutów. Wcześniej zwierzęta zostały odebrane właścicielowi.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 34-latek znęcał się fizycznie nad trzema psami typu amstaff oraz jednym kundelkiem, w ten sposób, że działając w sposób umyślny i celowy podczas wyprowadzania psów krzyczał na nie, zadawał uderzenia w różne części ciała oraz szarpał nimi, a ponadto nie zapewniał zwierzętom podstawowych potrzeb utrzymując je w niewłaściwych warunkach bytowania, gdzie psy wielokrotnie nie były wyprowadzane na zewnątrz nawet po kilka, bądź kilkanaście dni.

Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa przed sądem. Teraz wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia 3 lata. Dodatkowo grozi mu także zakaz posiadania zwierząt.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • odebrany pies od właściciela
  • odebrany pies od właściciela
  • odebrany pies od właściciela
Powrót na górę strony