Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoski policjant Honorowym Dawcą Krwi - Zasłużonym dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 21.02.2022

O policjancie z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie pisaliśmy już dwukrotnie, gdy oddawał osocze „ozdrowieńców” dla chorych na koronawirusa. W ubiegłym tygodniu otrzymał odznakę Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Gratulujemy!

22 razy oddał osocze ozdrowieńca dla chorych na covid-19 oraz 16 razy pełną krew. To odpowiednio 32,450 l oraz 8,250 l. Mowa o policjancie kryminalnym z komisariatu na bydgoskim Błoniu, o którym pisaliśmy na przełomie 2020 i 2021 roku. Wówczas bardzo ważnym było oddawanie osocza przez osoby, które przechorowały koronawirusa i miały odpowiednio wysoki poziom przeciwciał, a co równie ważne miały chęci i odczuwały potrzebę dzielenia się tym drogocennym darem z osobami bardzo ciężko przechodzącymi wspomnianą chorobę. Niejednokrotnie podanie im osocza ozdrowieńca było działaniem ratującym zdrowie, a nawet życie. Taką potrzebę widział bydgoski policjant, który aż 22-krotnie oddał osocze.

W minionym tygodniu niespodziewanie funkcjonariusz otrzymał zaproszenie od Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy, by odebrać kolejne odznaczenie. W miniony wtorek,15.02.2022 r., policjant z rąk dyrektora Pana Pawła Wojtylak odebrał list gratulacyjny oraz odznakę Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu nadaną przez Ministra Zdrowia.

W liście czytamy wyrazy uznania i podziękowania za działania na rzecz ratowania drugiego człowieka, gdyż „Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem, gestem o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej”.

Serdecznie gratulujemy!

Funkcjonariusz jest też honorowym krwiodawcą krwi od 1996 roku. Został już wcześniej odznaczony przez PCK Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” oraz odznaką „Honorowego Dawcy Krwi I stopnia”.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

  • list gratulacyjny dla policjanta
  • legitymacja honorowego dawcy krwi
  • odznaka Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • odznaka Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • odznaka Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu
Powrót na górę strony