Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla 47-latka za napaść na interweniujących policjantów

Data publikacji 22.02.2022

Podczas interwencji domowej policjanci z Żukowa zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów i groził im pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kartuzach aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

W piątek, 18.02.2022 r., po 22.00 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zastrasza domowników, demoluje mieszkanie i grozi nożem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Żukowa, którzy przed domem zauważyli agresywnego 47-latka. Podczas interwencji 47-latek zachowywał się agresywnie wobec policjantów, nie wykonywał ich poleceń, groził im pozbawieniem życia, znieważał funkcjonariuszy, a także dopuścił się czynnej napaści używając noża. Policjanci bardzo szybko obezwładnili 47-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, zatrzymali go i przewieźli do komendy.

Wczoraj mężczyzna usłyszał m.in. zarzut naruszenia nietykalności i czynnej napaści na policjantów za co grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy za popełnione przestępstwa. 

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony