Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy policjanci otrzymali pamiątkową srebrną monetę "Ochrona polskiej granicy wschodniej"

Data publikacji 25.02.2022

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik oraz dyrektor opolskiego oddziału NBP prof. Paweł Frącz byli dzisiaj w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu. Tam, na ręce dowódcy mł. insp. Wojciecha Targosińskiego, przekazali pamiątkową monetę wydaną przez NBP "Ochrona polskiej granicy wschodniej". To w ramach podziękowań za służbę policjantów opolskiej prewencji na granicy z Białorusią. Policjanci z Opolszczyzny cały czas rotacyjnie pełnią tam służbę, stojąc na straży bezpieczeństwa nas wszystkich.

Dzisiaj, tj. 25.02.2022 r., do policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, przyjechali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik oraz dyrektor Narodowego Banku Polskiego w Opolu prof. Paweł Frącz. Funkcjonariusze opolskiego pododdziału prewencji pełnią służbę na wschodniej granicy Polski od kilku już tygodni. W ramach podziękowań, na ręce dowódcy SPPP w Opolu mł. insp. Wojciecha Targosińskiego, policjanci z opolskiej prewencji otrzymali pamiątkową monetę.

Została ona wydana przez Narodowy Bank Polski. To srebrna, kolekcjonerska 10-złotówka. Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, żołnierza Wojska Polskiego oraz wizerunek śmigłowca Straży Granicznej na tle fragmentu zarysu Polski z zaznaczonym stylizowanym północnym i wschodnim odcinkiem granicy państwa. Awers przedstawia wizerunek polskiego słupa granicznego.

(KWP w Opolu / mw)

  • mężczyzna w garniturze przekazuje w ramce pamiątkową monetę policjantowi
  • dwaj policjanci i mężczyzna w garniturze stoją obok siebie
  • w ramce na białym tle pamiątkowa moneta
Powrót na górę strony