Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla dwóch braci za włamania

Data publikacji 28.02.2022

Wałeccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. Sprawcy z jednej z nich ukradli 90 elektrycznych deskorolek o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut posiadania narkotyków. Wobec 28 i 31- latka sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci z wałeckiej komendy zatrzymali sprawców, którzy w połowie lutego br. dokonali na terenie powiatu kradzieży z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. 31 i 28- latek to bracia - mieszkańcy województwa lubuskiego.

Jak ustalili mundurowi,  mężczyźni do popełnienia przestępstwa posłużyli się wypożyczoną wcześniej lawetą. Przestępstw dokonali nad ranem, podczas postoju samochodów ciężarowych w Lubie i Rusinowie.

Po uprzednim uszkodzeniu zabezpieczeń, weszli do wnętrza jednej z naczep i dokonali kradzieży 90 hulajnóg elektrycznych. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 92 tysiące złotych.

Mężczyźni byli już wcześniej karani. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z braci usłyszał dodatkowy zrzut posiadania amfetaminy .

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie w wysokości 25 tys. złotych.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony