Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z garwolińskiej drogówki

Data publikacji 28.02.2022

Policjanci z garwolińskiej drogówki spotkali się z miłymi wyrazami wdzięczności przekazanymi przez obywatelkę Łotwy. Po tym, jak funkcjonariusze pomogli kobiecie biorącej udział w kolizji drogowej, do KPP w Garwolinie wpłynęło podziękowanie za okazaną pomoc.

Garwolińscy policjanci z ruchu drogowego każdego dnia starają się dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Funkcjonariusze nigdy nie pozostają obojętni na problemy i zagrożenia, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym to dla nich priorytet.

W niedzielę po południu, 27.02.2022 r. patrol ruchu drogowego został wezwany na miejsce kolizji. Na trasie S17, na wysokości Pilawy, kierujący audi wjechał w tył volvo, którym podróżowała obywatelka Łotwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali wszystkie niezbędne czynności i sporządzili potrzebną dokumentację. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Policjanci porozumiewali się z poszkodowaną obywatelką Łotwy tylko w języku angielskim. Wyjaśnili, jak dalej postępować w sprawie likwidacji szkody, a niezbędne informacje zapisali kobiecie na kartce. Z uwagi na duży ruch na trasie policjanci pomogli jej w bezpieczny sposób włączyć się do ruchu. Wdzięczna kierująca przesłała dzisiaj wiadomość z podziękowaniem za okazaną pomoc.

Choć to przecież codzienność w służbie policjantów ruchu drogowe, funkcjonariusze byli miło zaskoczeni gestem kobiety. Takie podziękowania są dla funkcjonariuszy bardzo sympatyczne i pokazują, że nawet najprostsza pomoc może być zauważona oraz doceniona przez osoby, które były w potrzebie.

podziękowania dla policjanta

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony