Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawura kierowcy zakończona dzięki postawie policjanta po służbie

Data publikacji 01.03.2022

Mandat karny w wysokości 2700 zł oraz 20 punktów karnych – to efekt interwencji policjanta w czasie wolnym od służby wobec młodego kierowcy, który kierując swoim pojazdem, całkowicie ignorował przepisy drogowe. Tylko zdecydowana postawa i surowe konsekwencje, pomogą nam dążyć do wyeliminowania niebezpiecznych zachowań i brawury na drogach.

W czasie wolnym od służby Naczelnik wydziału kryminalnego świebodzińskiej Policji, zwrócił uwagę na niebezpieczne zachowanie kierującego starszym pojazdem marki Opel Vectra .Pomimo, że na co dzień aspirant sztabowy Andrzej Borówczak zajmuje się najpoważniejszymi przestępstwami, jakie zaistniały na terenie powiatu, nie zignorował szeregu wykroczeń drogowych popełnionych przez młodego kierowcę. To właśnie jego pojazd został wyprzedzony na podwójnej linii ciągłej, na jednej z głównych ulic Świebodzina. Kierujący nie zakończył na tym brawurowej jazdy. Przez cały czas znajdując się na lewym pasie, pomimo możliwości zjazdu, na oczach policjanta wyprzedzał dalej, w tym na przejściu dla pieszych, mijając z lewej strony wysepkę, a następnie skrzyżowanie. Dopiero wtedy, po kilkuset metrach zjechał na prawy pas jezdni.

Policjant ruszył za nim swoim pojazdem i poinformował o wszystkim oficera dyżurnego. Pozostając w stałym kontakcie wskazywał, gdzie znajduje się krewki kierowca. Parę minut później pojazd został zablokowany przez radiowóz na jednym z osiedli i poddany kontroli drogowej. Kierujący, 25-latek, po zatrzymaniu bardzo szybko „ochłonął” i przyjął mandat karny w kwocie 2700 zł i 20 punktów karnych. 

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony