Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bus z uchodźcami uległ awarii. W naprawie pomogli policjanci

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci z lubartowskiej komendy pomogli kierowcy w naprawie busa, po tym jak wioząc ukraińskich uchodźców nagle uległ awarii w Lubartowie. Jak się okazało, powodem usterki był pęknięty przewód układu chłodniczego. W busie znajdowało się kilkanaścioro pasażerów – kobiety z małymi dziećmi. Wspólnymi siłami auto zostało szybko naprawione, a podróżni ruszyli w dalszą podróż.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (27.02.2022) po godzinie 18.00.  Do policjantów lubartowskiej drogówki patrolujących okolice miasta, podjechał nieznany mężczyzna. Poinformował, że na jednej ze stacji paliw zatrzymał się bus marki volkswagen LT z uchodźcami. Jak się okazało, samochód uległ awarii, a kierowca na własną rękę próbuje naprawić usterkę. W busie natomiast znajduje się kilkanaścioro pasażerów – kobiety z małymi dziećmi.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Zastali kierowcę busa, który próbował  naprawić  pęknięty przewód układu chłodniczego. Wspólnymi siłami mundurowych wraz z kierowcą usterka została naprawiona. Bus z uchodźcami mógł kontynuować jazdę w kierunku miejsca docelowego ich podróży.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony