Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant udostępnił własne mieszkanie uciekającym przed wojną ukraińskim kobietom z dziećmi

Data publikacji 03.03.2022

Poruszeni dramatyczną sytuacją naszych sąsiadów nie pozostajemy bezczynni. Policjanci dbają nie tylko o bezpieczeństwo podczas przemieszczania się na terytorium Polski uchodźców z Ukrainy, ale także organizują zbiórki na zakup potrzebnych im środków do życia, jak również zapewniają dach nad głową, w tym także kwater prywatnych.

Tak właśnie postąpił policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podkom. Andrzej Strózik. Mundurowy udostępnił całe mieszkanie trzem spokrewnionym ze sobą ukraińskim kobietom, w tym dwóm matkom z dziećmi w wieku 6 i 9 lat. Pomoc zaoferował za pośrednictwem znanego mu ucznia ze szkoły w Skale, będącego obywatelem Ukrainy. Chłopak przekazał tą wspaniałą wiadomość swoim bliskim przebywającym na zagrożonym terenie Ukrainy. Zaraz po tym, jak kobiety  dowiedziały się o zapewnionej kwaterze w Polsce,  natychmiast zostały przywiezione przez swoich mężów dwoma środkami transportu na granicę, gdzie się rozdzielili. Mężczyźni odjechali w głąb swojej ojczyzny, aby jej bronić, a kobiety drugim pojazdem udały się pod wskazany przez policjanta adres w Polsce, gdzie przebywają już od kilku dni.

Podkomisarz Strózik zaopatrzył swoich gości w artykuły spożywcze i inne potrzebne do życia środki, które zakupił za własne pieniądze, zapewnił im również wszelką inną pomoc. W dowód wdzięczności od dzieci, którym zapewnił dach nad głową, otrzymał rysunek przedstawiający wielkie serce, flagę Ukrainy i świecące na nie słońce.

Cieszymy się, że wśród nas są ludzie o tak dobrym sercu.

 

Powrót na górę strony