Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła ponad 300 tys. zł

Data publikacji 03.03.2022

Właśnie zakończyło się śledztwo prowadzone przez wodzisławskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim w sprawie oszustwa wielkich rozmiarów. 51-latka wyłudziła subwencję w wysokości prawie 335 tys. zł. Teraz o jej losie zdecyduje sąd, oskarżonej grozi nawet 10 lat więzienia.

Śledztwo prowadzone było przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wodzisławskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Pod koniec lutego br. do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 51-letniej mieszkance Wodzisławia Śląskiego. Okarżona starając się o subwencję finansową w ramach Programu 2.0, złożyła fałszywe oświadczenie o tym, że w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej nie naruszyła ograniczeń, nakazów i zakazów ustanowionych w związku z epidemią.

Poświadczając nieprawdę co do okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wsparcia finansowego, wprowadziła w błąd Polski Fundusz Rozwoju w Warszawie i wyłudziła nienależną jej pomoc finansową w wysokości prawie 335 tysięcy złotych. Dopuściła się tym samym oszustwa wielkich rozmiarów.

Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i naprawienia szkody mienie o łącznej wartości 310 tysięcy złotych.

51-latce grozi 10 lat więzienia. 

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony