Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł prawie 200 tys. zł

Data publikacji 04.03.2022

Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali mężczyznę, który ukradł z jednego z domów prawie 200 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali skradzioną gotówkę, a zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

We wtorek 1 marca do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w kwocie prawie 200 tysięcy złotych z jednego z domów na terenie Gminy Kolbudy. Mundurowi z Komisariatu Policji w Kolbudach natychmiast zajęli się tą sprawą.

Stróże prawa pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie m.in. zabezpieczyli ślady i wstępnie odtworzyli sposób działania sprawcy. Następnie policjanci zgromadzili dalsze informacje, które pozwoliły określić krąg osób mogących mieć związek z opisywanym zdarzeniem. Mundurowi wytypowali i tego samego dnia wieczorem zatrzymali 19-latka, którego wcześniej powiązali z tą sprawą. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

W kolejnych czynnościach w przedmiotowej sprawie brali też udział policjanci z wydziału kryminalnego z pruszczańskiej komendy.

Policjanci odzyskali skradzioną gotówkę, która była ukryta w kilku miejscach, m.in. na terenach leśnych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu zarzut kradzieży.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony