Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który jechał "na kapciu"

Data publikacji 04.03.2022

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z wydziału wywiadowczego. Kierowca jechał "na kapciu". Teraz 37-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, 03.03.2022 r., późnym wieczorem, będący w czasie wolnym od służby policjant z wydziału wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zauważył na ulicy Abramowickiej podejrzanie jadący pojazd. Kierowca opla jechał całą szerokością jezdni, a w dodatkom miał "kapcia" w tylnym kole. Funkcjonariusz przy najbliższej okazji zatrzymał się obok podejrzanego samochodu i zapytał czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Jednak, gdy zaczął rozmawiać z siedzącym za kierownicą mężczyzną, szybko wyszło na jaw, że ten jest pijany.

Na miejsce został wezwany umundurowany patrol, który przebadał alkomatem 37-latka. Jak się okazało, urządzenie podczas pierwszych pomiarów wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 37-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony