Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka na wolnym zatrzymała kierującego pod wpływem amfetaminy i na dożywotnim zakazie

Data publikacji 07.03.2022

Wzorową postawą wykazała się policjantka z Polic, która w dniu wolnym od służby rozpoznała kierującego renault mającego dożywotni zakaz sądowy. 34-letni mieszkaniec Polic, dodatkowo był pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie amfetaminę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 4 marca br. w Policach. W dniu wolnym od służby policjantka z wydziału ruchu drogowego, zauważyła kierującego samochodem marki Renault, który był jej znany z wcześniejszych interwencji.

Funkcjonariuszka podejrzewała, że mężczyzna może posiadać aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także może znajdować pod wpływem środków odurzających.

Niezwłocznie pojechała za kierującym i nie tracąc go z oczu informowała patrol ruchu drogowego o lokalizacji kierującego samochodem renault.

Po zatrzymaniu kierującego przypuszczenia funkcjonariuszki się potwierdziły. Mieszkaniec Polic posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był pod wpływem środków odurzających.

Ponadto przy mężczyźnie ujawniono amfetaminę. Od 34-latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony