Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z komendy do przystani "Szkwał" - pomoc dla uchodźców

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowali zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni zgromadzili artykuły pierwszej potrzeby dla naszych wschodnich sąsiadów. Zebrane dary zostały przewiezione do magazynu na przystani „Szkwał”. Będą one wydawane potrzebującym na miejscu oraz przewożone na granicę polsko-ukraińską.

Tak jak w wielu placówkach na terenie kraju, również w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie została zorganizowana zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Policjanci i pracownicy cywilni chcąc pomóc naszym wschodnim sąsiadom, zgromadzili wiele rzeczy, między innymi odzież, koce oraz żywność. Jeden z przedsiębiorców, dowiedziawszy się o zbiórce, podarował kilkadziesiąt śpiworów.

Wśród zgromadzonych przedmiotów nie zabrakło również artykułów dla najmłodszych ofiar wojny. Darczyńcy przynosili pieluchy, ubranka, a także słodkości i zabawki.

Policjanci przewieźli zgromadzone dary do magazynu znajdującego się na przystani „Szkwał”. Będą one wydawane potrzebującym na miejscu oraz przewożone na granicę polsko-ukraińską.

  • policjant odkłada paczkę na stos pozostałych
  • policjant przenosi paczki
  • w kartonie sa 4 pluszaki i 3 gry planszowe
  • policjant wkłada paczki do busa
  • policjant wkłada paczki do busa
  • bagażnik busa wypełniony paczkami
Powrót na górę strony