Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowych za uratowanie życia

Data publikacji 07.03.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku i Komendanta Komisariatu Policji na Przymorzu wpłynęło podziękowanie, skierowane do dzielnicowych sierż. szt. Macieja Flora oraz mł.asp. Natalii Wrońskiej. Ich autorką jest kobieta, która dziękuje policjantom za szybką reakcję i uratowanie życia jej mężowi, który na przejściu dla pieszych został potrącony przez kierującego samochodem osobowym. Podjęta przez policjantów resuscytacja poszkodowanego bezpośrednio przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku oraz Komendanta Komisariatu Policji V w Gdańsku wpłynęło podziękowanie od kobiety, skierowane do dzielnicowych z Przymorza sierż. szt. Maciej Flora i mł.asp. Natalii Wrońskiej.

8 stycznia 2022 roku mundurowi byli świadkami wypadku drogowego, podczas którego kierowca potrącił 75-letniego mężczyznę, który przechodził przez wyznaczone przejście dla pieszych. Dzielnicowi, widząc, w jakim stanie znajduje się potrącony 75-latek, natychmiast podjęli czynności ratujące życie i przystąpili do jego resuscytacji. Pierwsza pomoc przedmedyczna trwała do czasu przyjazdu karetki. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

Żona 75-latka doceniając szybką reakcję i postawę policjantów, wystosowała specjalne podziękowania. Opisała ona w nich całą sytuację oraz dziękowała za uratowanie życia jej męża ”...Dzięki natychmiastowej i niezwykle profesjonalnej akcji, podjętej przez znajdującego się w pobliżu funkcjonariusza policji Pana Macieja Flora i jego służbowej koleżanki udało się po kilku minutach przywrócić funkcje życiowe męża. Lekarze stwierdzili, że mój mąż nie miał szans na przeżycie, gdyby nie pomoc i sprawna akcja resuscytacji podjęta niezwłocznie przez oboje funkcjonariuszy… ”.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • dwoje umundurowanych policjantów stoi przy radiowozie
  • podziękowania przysłane przez kobietę, o których mowa w tekście
  • podziękowania przysłane przez kobietę, o których mowa w tekście
Powrót na górę strony