Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc z Kraśnika trafiła już do uchodźców

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci i pracownicy cywilni kraśnickiej komendy włączyli się w organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku akcję solidarności z Ukrainą. Zbiórka w postaci środków żywności, higieny i innych najpotrzebniejszych artykułów, trafiła już na Ukrainę. Ponadto Komisariat Policji w Annopolu przekazał zebrane dary do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, gdzie przebywają dzieci i młodzież z Ukrainy. Zbiórkę zainicjował młodszy inspektor Jacek Figiel – Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku.

trzej policjanci ładują do samochodu zebrane dary - widok z tyłu

Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku - młodszy inspektor Jacek Figiel - włączył się w organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku akcję solidarności z Ukrainą. Zainicjował na terenie podległych mu jednostek kilkudniową zbiórkę darów w postaci żywności długoterminowej, środków czystości, zabawek, odzieży i innych napotrzebniejszych artykułów. Z chęcią włączyli się w nią policjanci oraz pracownicy cywilni, przynosząc różne rzeczy, od jedzenia po narzędzia elektryczne. W miniony piątek odbyło się w obecności władz Starostwa Powiatowego w Kraśniku przekazanie zebranych rzeczy. Z informacji jakie otrzymaliśmy od organizatora, dary już dotarły do potrzebujących na Ukrainie.

Ponadto z Komisariatu Policji w Annopolu przekazane zostały zebrane rzeczy dla dzieci z Ukrainy przebywających w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie. Za sprawą tamtejszych dzielnicowych lokalne apteki z Gościeradowa i Annopola wsparły akcję, dzięki czemu podopieczni oprócz darów dodatkowo otrzymali leki i suplementy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają każdą akcję, która może pomóc potrzebującym w tym trudnym dla nich czasie.

(KWP w Lublinie / mw)

  • trzej umundurowani policjanci pozują do zdjęcia, z tyłu widać zebrane dary
  • umundurowany policjant i trzej mężczyźni stoją przed radiowozem
  • umundurowany policjant pochyla się nad kartonem stojącym na ziemi przed wypełnionym darami samochodem
Powrót na górę strony