Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce - Leszczynach uratowali 48-latka, u którego w domu pojawił się ogień. Sierżant Rafał Wojciechowski i starszy posterunkowy Mateusz Mrowiec bez wahania ruszyli na pomoc mężczyźnie i bezpiecznie wyprowadzili na zewnątrz. Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii.

Dzisiaj, 06.03.2022 r., około godziny 5.00 policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Szczejkowicach, przy ulicy Wiejskiej. Na miejsce pożaru natychmiast pojechali mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy byli na miejscu jako pierwsi. Od znajdującej się na zewnątrz domu kobiety, policjanci dowiedzieli się, że w środku znajduje się jej mąż, jednakże z powodu dużego zadymienia nie potrafi mu pomóc i go wyprowadzić. Stróże prawa bez chwili zastanowienia, narażając własne życie, weszli do zadymionego domu, skąd po chwili bezpiecznie wyprowadzili 48-latka. Na miejsce przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczejkowicach i Państwowej Straży Pożarnej w Żorach, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Przyczynę i okoliczności pożaru wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.

Gdyby nie sprawna interwencja policjantów, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że w każdej sytuacji, mieszkańcy mogą na nich liczyć i nigdy nie zawahają się narazić własnego życia i zdrowia, by pomóc potrzebującym.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony