Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc dla uchodźców od policyjnych logistyków

Data publikacji 08.03.2022

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od ponad tygodnia dwa autobusy będące na wyposażeniu opolskiej Policji przewożą ich z punktów przy granicy do miast w Polsce. Tam czeka już na nich bezpieczny dach nad głową. Do tej pory służbę taką pełnili kierowcy z wydziału transportu, teraz wspomogą ich również policjanci z Opola.

Z pomocą logistyczną funkcjonariusze i pracownicy cywilni opolskiej Policji ruszyli już pod koniec lutego. Wówczas z garaży Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wyjechały dwa autobusy w kierunku granicy polsko-ukraińskiej. Przez kolejne dni kierowcy z Wydziału Transportu przewozili uchodźców do polskich miast, gdzie czekał na nich bezpieczny dach nad głową. Pracownicy cywilni służbę taką pełnili rotacyjnie, po kilka dni z rzędu.

Teraz również policjanci dołączają do tej formy pomocy. Już dzisiaj w nocy wyjadą do Jarosławia dwaj funkcjonariusze z Opola. Będą oni przez cały tydzień przewozić uchodźców w wyznaczone miejsca. Później zastąpią ich kolejni policjanci.

Opolscy funkcjonariusze do swojej dyspozycji mają dwa 26-osobowe autobusy. Nimi przewożeni są uchodźcy w różne miejsca Polski. Do tej pory pomogliśmy tak już kilkuset osobom. Policjanci ruchu drogowego prowadzą również konwoje autobusów przemieszczających się drogami Opolszczyzny. Cześć z uchodźców zostaje na terenie naszego województwa, inni z kolei jadą dalej.

  • obok czerwonego autobusu stoją radiowozy policyjne
  • obok czerwonego autobusu stoją radiowozy policyjne
  • obok czerwonego autobusu stoją radiowozy policyjne
Powrót na górę strony