Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali francuski konwój z pomocą humanitarną

Data publikacji 08.03.2022

Policjanci ruchu drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej wzięli udział w pilotażu konwoju, który jadąc z Francji w stronę polsko-ukraińskiej granicy, przejeżdżał przez stolicę Dolnego Śląska. Działania funkcjonariuszy umożliwiły bardzo sprawne przemieszczenie się przez teren Wrocławia i powiatu wrocławskiego ponad 20 pojazdów biorących udział w akcji humanitarnej.

Policjanci z wrocławskiej drogówki na ulicy Granicznej podjęli pilotaż konwoju z pomocą humanitarną. Kolumnę utworzyło łącznie 20 aut. Było to między innymi kilka pojazdów ciężarowych, osobowych i kilkanaście busów.

Po ponad 12-godzinnej podróży konwój, który rozpoczął swoją drogę we Francji, dotarł na teren powiatu wrocławskiego. Wtedy do pomocy przyłączyli się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podejmując pilotaż, dzięki któremu możliwy był sprawny przejazd kolumny pojazdów przez Wrocław.

Mundurowi doprowadzili konwój z pomocą humanitarną do zjazdu Wrocław-Wschód na autostradzie A4, a stamtąd pojazdy kontynuowały podróż do celu, którym było przejście graniczne w Korczowej.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

  • Policjanci stoją przy radiowozie, w tle stoi ciężarówka
  • Pojazdy biorące udział w konwoju humanitarnym
  • Pojazdy biorące udział w konwoju humanitarnym
  • Pojazdy biorące udział w konwoju humanitarnym
  • Pojazdy biorące udział w konwoju humanitarnym
  • Pojazd biorący udział w konwoju humanitarnym
Powrót na górę strony