Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast bukietów kwiatów – pomoc uchodźcom

Data publikacji 09.03.2022

Wczorajszy Dzień Kobiet w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku był wyjątkowy. Co roku 8 marca na Dzień Kobiet funkcjonariuszki i pracownice otrzymują od kolegów z pracy wraz z życzeniami kwiaty. W tym roku w związku z obecną sytuacją panie poprosiły panów o to, by zamiast obdarowywać swoje koleżanki – skierowali swoją ofiarność w kierunku kobiet i dzieci, które przybyły do naszego powiatu uciekając przed wojną. Dziś zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym.

Na apel kobiet ze świdnickiej komendy nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze i pracownicy od razu zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy spożywczych. Dzisiaj zebrane rzeczy zostały przewiezione do punktu zbiórki w Świdniku, gdzie dalej zostaną rozdysponowane rodzinom przybyłym z Ukrainy.

Ten drobny gest jest niezwykle wymowny. Pokazuje jak wszyscy nie są obojętni na losy naszych wschodnich sąsiadów. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku nie tylko pomagają na służbie, ale także poza pracą bardzo aktywnie włączają się w pomoc.

(KWP w Lublinie / mw)

  • policjantki niosą dary
  • dary w radiowozie
Powrót na górę strony