Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jędrzejowski policjant przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 10.03.2022

Od kilku dni wielu obywateli Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, szuka schronienia na terenie naszego kraju. W tej sytuacji mało kto pozostaje obojętny na ich los. Aspirant Paweł Łukasik zaoferował pomoc i przyjął pod swój dach uchodźców. Od kilku dni gości u siebie dwie kobiety i troje dzieci. Sam będąc mężem i ojcem nie pozostał obojętny na trudną sytuację potrzebujących.

Aspirant Paweł Łukasik pełni służbę w Komisariacie Policji w Sędziszowie. Jest dzielnicowym niosącym pomoc na miejscu każdego dnia. Policjant, sam będąc mężem i ojcem, nie pozostał obojętny na trudną sytuację uchodźców. Kilkanaście dni temu zadeklarował, że przyjmie pod swój dach osoby uciekające przed wojną. Od kilku dni gości on w swoim domu Zoję, Nastię, Zenia, Dania oraz Paulinę. Rodzina mieszkała w obwodzie czerniowieckim. Na miejscu pozostał  mąż  22-latki, który broni kraju.

Nasz policjant przyznaje, że rodzina dodatkowo otrzymała duże wsparcie od sędziszowskich strażaków, którzy zapewnili rodzinie niezbędne artykuły spożywczo-przemysłowe.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony