Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają przetrwać trudne chwile uchodźcom

Data publikacji 10.03.2022

Policjanci z lubaczowskiej komendy, wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek z całego kraju, od wielu dni dbają o bezpieczeństwo i udzielają pomocy uciekinierom z Ukrainy. Starają się, aby osoby zmęczone podróżą i przerażone sytuacją w swoim kraju, znalazły chwile wytchnienia.

Policjanci od pierwszych godzin po rozpoczęciu wojny na Ukrainie pełnią służbę przy przejściu granicznym w Budomierzu. Pomagają osobom, które w obawie o własne życie i zdrowie, uciekają przed wojną z Ukrainy. Funkcjonariusze pomagają im w zorganizowaniu transportu, przeniesieniu bagaży, czy podaniu ciepłego posiłku.

Każda z osób, przekraczających granicę naszego państwa, a są to głównie matki z dziećmi i osoby starsze, potrzebuje czuć się bezpiecznie, dlatego też funkcjonariusze ofiarują im swoją pomoc. Wraz z funkcjonariuszami z innych służb, wolontariuszami, przedstawicielami wielu instytucji i organizacji, nieprzerwanie - przez 24 godziny na dobę, niosą pomoc i dbają o bezpieczeństwo. Często najlepszą nagrodą za ten wysiłek i trud jest słowo „dziękuję” i uśmiech dziecka, które choć przez chwilę zapomniało o trudnej sytuacji, w jakiej się znalazło.

mtp

 • Policjant trzymający dziecko na barkach.
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjanci i strażacy pomagający wsiąść dzieciom do radiowozu.
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjanci przenoszący wózek z dzieckiem
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjanci przy radiowozie, jeden z nich trzyma na rękach małe dziecko.
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjanci pomagają starszym osobom przenieść ich bagaże
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjanci pomagający wsiąść dzieciom do radiowozu
  Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony