Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy wielickiej Policji z pomocą dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 10.03.2022

W obecnej bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów liczy się każda pomoc. Policjanci i pracownicy cywilni wielickiej komendy chętnie włączają się w działania na rzecz zapewnienia uchodźcom wojennym odpowiednich warunków pobytu w naszym kraju.

Każdego dnia nasi policjanci chronią, pomagają i wspierają uchodźców. Bardzo liczna grupa, ponad 200 osobowa, ukraińskich uchodźców przebywa obecnie w ośrodku zgromadzenia zakonnego Sióstr i Braci Samarytan w Grabiu. To głównie kobiety  i dzieci, których cały dobytek mieścił się w kilku reklamówkach.

Mieszkańcy wspólnie z burmistrzem przygotowali dla ukraińskich rodzin miejsca w kilku budynkach ośrodka. Przeprowadzono tam generalne sprzątanie, a potem wyposażono je w łóżka, materace, sprzęt AGD.

Do akcji  dołączyli również policjanci i pracownicy cywilni wielickiej Policji, którzy w celu wyposażenia pomieszczeń pralni znajdujących się w ośrodku dla uchodźców zakupili i przekazali trzy pralki automatyczne wraz ze środkami piorącymi.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz komisariatu w Gdowie i komisariatu w Niepołomicach zostali oddelegowani na teren dworca głównego w Krakowie, celem pomocy w działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i pomocą dla przybyłych uchodźców z terenu Ukrainy. Natomiast policjanci z wydziału ruchu drogowego wielickiej komendy zostali oddelegowani  w rejon granicy polsko-ukraińskiej, gdzie będą dbać o bezpieczeństwo i wspomagać w działaniach miejscowe służby.

W obliczu tak wielkiej krzywdy, jaka spotkała naszych sąsiadów, musimy stanąć na wysokości zadania i wspomóc ich w tym trudnym czasie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • dziewczynki z Ukrainy trzymające flagi Polski i Ukrainy
  • dziewczynki z Ukrainy trzymające flagi Polski i Ukrainy
  • policjanci wynoszą pralkę z samochodu
  • policjanci wynoszą pralkę z samochodu
  • policjanci wnoszą pralkę do klatki
  • policjanci i uchodźcy z Ukrainy pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony