Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznany w sieci mężczyzna zdobył zaufanie kobiety, a potem jej pieniądze

Data publikacji 10.03.2022

30-latka straciła ponad 15 tysięcy złotych po tym jak padła ofiarą oszusta. Kobieta poznała mężczyznę na jednym z portali internetowych. Podczas powadzonej konwersacji pisał, że zmarła mu żona. Obiecał przyjazd do Polski i wspólne życie. Wysłał też prezent za który później musiała zapłacić. Apelujemy o rozsądek.

Wczoraj, 09.03.2022 r., do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kobieta poinformowała, że na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Za pośrednictwem komunikatora prowadzili rozmowy. Pisał, że zmarła mu żona. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólny związek. Obiecał też prezent, który miał być przekazany za pośrednictwem firmy kurierskiej... i tu zaczęły się kłopoty zgłaszającej.

Kobieta otrzymała link z numerem śledzenia paczki. Od rzekomej firmy kurierskiej dostała wiadomość, że ma wpłacić 850 dolarów. Po przelaniu pieniędzy otrzymała kolejną wiadomość. Tym razem musiała wnieść dodatkową opłatę pod rygorem skonfiskowania paczki i pociągnięcia do odpowiedzialności przez Turecką Służbę Celną. Kobieta obawiała się konsekwencji i dlatego w banku wpłaciła na wskazane konto ponad 11 tysięcy złotych. Po kolejnych prośbach o przelanie pieniędzy zablokowała numery z którymi prowadziła rozmowy. 30-latka łącznie straciła ponad 15 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek. Pamiętajmy przy zawieraniu nowych znajomości za pośrednictwem Internetu należy zachować ostrożność w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy. Pamiętajmy, że sprawcy tego typu oszustw najpierw zdobywają nasze zaufanie, a później nasze oszczędności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony