Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 114 km/h w centrum Wrocławia, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h

Data publikacji 10.03.2022

W ramach działań grupy SPEED ukierunkowanych na wszelkie przejawy agresji drogowej związanej z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do ograniczeń, w godzinach porannych wrocławscy policjanci na jednej z dróg wylotowych z miasta, zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który pędził aż 114 km/h! Mężczyźnie został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia nałożono mandaty karne na kwotę ponad 2500 złotych.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki pełnili służbę na ulicach w pobliżu Stadionu Miejskiego. Kontrolowali czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili zauważyli jadące w kierunku Leśnicy osobowe renault, którego kierujący już na pierwszy rzut oka poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi.

Policjanci zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażone był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik - 114 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można było jechać maksymalnie 40 km/h.

Kierujący osobowym renault miał lekceważący stosunek również do innych przepisów ruchu drogowego. Lista była długa - bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, z rozbitą szybą pędził przez miasto, nie sygnalizując zmiany kierunku jazdy.

Policjanci zakończyli interwencję stosując postępowanie mandatowe. 37-latek otrzymał mandaty karne o łącznej sumie 2640 zł. Mężczyźnie mundurowi zatrzymali prawo jazdy, a za niewłaściwy stan techniczny pojazdu również dowód rejestracyjny.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.72 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.96 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony