Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w „dziupli”

Data publikacji 16.03.2022

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzą dwaj młodzi mieszkańcy gminy Bodzentyn. 18 i 19- latek usłyszeli zarzuty kradzieży samochodów oraz krótkotrwałego zaboru pojazdu. Kieleccy policjanci trafili do tzw. dziupli, gdzie zabezpieczyli 3 pojazdy oraz około 8 gramów proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

W ostatnią niedzielę, 13.03.2022 r., kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach otrzymali zgłoszenie o kradzieży bmw, która miała miejsce na jednym z parkingów w osiedlu Czarnów. Pracujący na miejscu śledczy bardzo szybko wpadli na właściwy trop. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło nad ranem, a sprawcy zabrali pojazd najprawdopodobniej autolawetą. W toku prowadzonych czynności kryminalni dowiedzieli się, że ten pojazd najprawdopodobniej znajduje się na terenie jednej z miejscowości w gminie Bodzentyn. Kieleccy policjanci z komisariatu przy ul. Kołłątaja, wsparci przez kryminalnych zwalczających przestępczość przeciwko mieniu oraz mundurowych z Bodzentyna, pojechali na poszukiwania skradzionego pojazdu. Szybko okazało się, że stróże prawa trafili pod właściwy adres. Tam zostali zatrzymani 18 i 19-latek, podejrzani o związek z kradzieżą. Dodatkowo przy młodszym z mężczyzn mundurowi znaleźli pudełko, z 8 gramami białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W toku czynności policjanci odzyskali jeszcze skradzionego na terenie Kielc nissana i kolejne bmw. Ponadto śledczy ustalili, że młodzi mężczyźni dokonali krótkotrwałego zaboru volkswagena. Decyzją kieleckiego sądu zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / mw)

  • odnalezione pojazdy
  • odnalezione pojazdy
  • odnalezione pojazdy
  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony