Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali kierującego, który jechał 219 km/h na odcinku, gdzie prędkość jest ograniczona do 120 km/h

Data publikacji 16.03.2022

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie wczorajszej służby pełnionej nieoznakowanym pojazdem służbowym z wideorejestratorem na drodze szybkiego ruchu S-3 zatrzymali kierującego, który przekroczył prędkość o 99 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Od początku roku konsekwencje za popełnione wykroczenia są o wiele surowsze.

Wczoraj, 15.03.2022 r., policjanci legnickiej drogówki podczas służby nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator na drodze szybkiego ruchu S-3 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. 37- latek jechał z prędkością 219 km/h na odcinku, gdzie prędkość jest ograniczona do 120 km/h! Jak tłumaczył policjantom, spieszył się na spotkanie biznesowe. Zgodnie z nowym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 zł. Stracił też prawo jazdy.

Pamiętajmy, że prędkość ma największy wpływ na długość drogi hamowania, która rośnie proporcjonalnie do prędkości, którą jedziemy. Do tego należy wziąć pod uwagę warunki i natężenie ruchu. Nie bez przyczyny na pewnych odcinkach dróg prędkość jest ograniczona. Niestety kierowcy lekceważą te nakazy, bagatelizując zagrożenia jakie mogą ich spotkać i jak niezmiernie ważna wówczas jest prędkość, która ma ogromny wpływ na czas reakcji podejmowanych decyzji i manewrów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony