Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy Policjanci dla bezpieczeństwa uchodźców nagrali komunikaty głosowe

Data publikacji 17.03.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej w Szczecinie codziennie angażują się w pomoc uchodźcom wojennym, których gości nasze miasto. Funkcjonariusze na równi z pomocą strzegą ich bezpieczeństwa, również w niekonwencjonalny sposób. Mundurowi przeciwdziałają przestępstwom, ale także obecnej w przestrzeni publicznej dezinformacji. W tym celu nagrali komunikaty, które emitowane są na dworcach kolejowych w regionie.

Podobnie jak większość dworców kolejowych w Polsce, również te szczecińskie są miejscami, do których przybywają pociągi spod granicy polsko-ukraińskiej. Tutaj swój punkt docelowy obrały uciekające przed wojną kobiety, dzieci i osoby starsze, wymagające pomocy.

Szczecińscy policjanci przy współpracy z mieszkającą w Polsce Ukrainką, która również angażuje się w pomoc swoim rodakom, nagrali komunikaty dźwiękowe w obu językach. Emitowane w przestrzeni publicznej nagrania, słyszalne na dworcach kolejowych w regionie mają na celu przede wszystkim uchronić uciekających przed wojną naszych sąsiadów. To również apel o zachowanie wszelkiej ostrożności w kontaktach z osobami, które mogą oferować wymianę walut poza oficjalnym obiegiem, a także oferować odpłatną pomoc. W komunikatach zawarta jest również prośba o niezwłoczne zgłaszanie każdego podejrzanego przypadku oszustwa będącym na miejscu policjantom lub innym służbom.

(KWP w Szczecinie / kp)

Nagranie audio Komunikat w języku ukraińskim

Pobierz plik Komunikat w języku ukraińskim (format mp3 - rozmiar 1010.25 KB)

Nagranie audio Komunikat w języku polskim

Pobierz plik Komunikat w języku polskim (format mp3 - rozmiar 1.07 MB)

Powrót na górę strony