Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdapscy mundurowi razem oddali krew

Data publikacji 17.03.2022

Akcja pomocy dla Ukrainy trwa. W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w środowe przedpołudnie pojawiło się wiele osób zdecydowanych podzielić się bezcennym darem. Wszystko w ramach akcji krwiodawczej służb mundurowych na rzecz ukraińskich policjantów.

W środę ( 16.03.2022 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi zorganizowano punkt honorowego oddawania krwi. Akcję wsparł Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi insp. Dariusz Stachelek przy współudziale Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Terenowy w Gołdapi oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku.
Ponad 10 litrów krwi udało się zebrać podczas środowej zbiórki. Gołdapscy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różne przedsięwzięcia. Tym razem także można było na nich liczyć. W akcję krwiodawczą włączyli się również żołnierze, funkcjonariusze straży granicznej oraz mieszkańcy powiatu gołdapskiego. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew. Nie zabrakło  jednak tych, którzy po raz pierwszy podzielili się cząstką siebie.

Każdy kto podzieli się kroplą życia, daje ogromną szansę osobom, które tej krwi potrzebują. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

(ab/rj)

 

Powrót na górę strony