Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przewieźli do szpitala mężczyznę wymagającego pilnej pomocy medycznej

Data publikacji 17.03.2022

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to zadanie priorytetowe dla dolnośląskich policjantów. Wczoraj potwierdzili to policjanci z gryfowskiego komisariatu w powiecie lwóweckim, do którego zgłosił się mężczyzna z… odciętym palcem. Z uwagi na długi czas oczekiwania na karetkę pogotowia, funkcjonariusze wiedząc, że liczy się każda minuta, niezwłocznie przewieźli mężczyznę do szpitala.

Każdy policjant rozpoczynając dzień służby nie potrafi przewidzieć, jak ona się zakończy i jakie zadania trzeba będzie wykonywać. Zdarza się, że podejmowane interwencje są niecodzienne i wyjątkowe. Jednak najbardziej cieszą i motywują te sytuacje, kiedy swoją pomocą policjanci ratują czyjeś zdrowie lub nawet życie.

Z taką sytuacją zetknęli się policjanci z komisariatu w Gryfowie Śląskim w powiecie lwóweckim. Wczoraj, 16.03.2022 r., kiedy wykonywali codzienne zadania zgłosił się do nich mężczyzna, który oświadczył, że przed chwilą podczas wykonywania prac w ogrodzie odciął sobie palec i prosi o pomoc.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Czas oczekiwania na karetkę pogotowia ratunkowego był bardzo długi, a mężczyzna wymagał niezwłocznej pomocy medycznej, dlatego policjanci w porozumieniu z funkcjonariuszami na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podjęli decyzję o pilnym przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. Aby jak najszybciej przedostać się do placówki medycznej mundurowi uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i w krótkim czasie dostarczyli 35-latka wprost na izbę przyjęć przy szpitalu w Lwówku Śląskim.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony