Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli rocznemu chłopcu

Data publikacji 21.03.2022

Szybka i profesjonalna reakcja policjantów pomogła rocznemu chłopcu, który na przejściu granicznym w Medyce, tracił przytomność. Mundurowi bez chwili wahania przewieźli maluszka i jego matkę do szpitala. Dziecko na czas trafiło pod opiekę specjalistów.

W miniony piątek, 18 marca 2022 r., około godz. 17.00, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu pełnili służbę w rejonie pieszego przejścia granicznego w Medyce. W pewnym momencie do mundurowych podbiegł ratownik medyczny, który poinformował ich, że roczne dziecko obywatelki Ukrainy wymaga natychmiastowej hospitalizacji, ponieważ jego życie i zdrowie jest zagrożenie. Z relacji ratownika wynikało, że chłopczyk ma wysoką gorączkę, biegunkę i traci przytomność. Z powodu braku karetki potrzebny był pilny transport do szpitala.

Sierż. Maciej Liśkiewicz, sierż. Jarosław Karbowski, st. post. Karol Kisiel, post. Dawid Przygocki  i post. Bartosz Janeczko bez wahania zaopiekowali się matką i jej rocznym synkiem. Przewieźli ich do szpitala. Podczas transportu funkcjonariusze zaopiekowali się zdenerwowaną matką, kontrolowali funkcje życiowe chłopca, byli też w kontakcie telefonicznym ze służbami medycznymi.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji maluszek na czas trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony