Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Taka postawa policjantów pozwoliła mi uwierzyć w drugiego człowieka..."

Data publikacji 21.03.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku - inspektora Rafała Głucha wpłynęły podziękowania dla policjantów z wydziału kryminalnego, którzy pomogli 70-latce. Kobieta przyjechała na dworzec kolejowy, aby odebrać obywateli Ukrainy, którzy nie znali języka polskiego i w pośpiechu nie sprawdziła przed wyjazdem poziomu paliwa w swoim samochodzie. Na szczęście w pobliżu byli kryminalni, którzy natychmiast pospieszyli z pomocą...

podziękowania dla policjantów

Wdzięczność za szybką i skuteczną pomoc dla rybnickich kryminalnych kobieta wyraziła w podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku - inspektora Rafała Głucha." Jestem 70-letnią kobietą i taka postawa policjantów pozwoliła mi uwierzyć w drugiego człowieka, w spontaniczną życzliwość służb mundurowych...Gratuluję takich podwładnych i jeszcze raz bardzo dziękuję!".

Aspirant Tomasz Bacheń oraz młodszy aspirant Łukasz Przeliorz podczas pełnienia służby, w rejonie dworca kolejowego zauważyli, że starsza kobieta, która przyjechała odebrać obywateli Ukrainy potrzebuje pomocy. Okazało się, że 70-latka w pośpiechu nie sprawdziła poziomu paliwa w swoim samochodzie. Stróże prawa natychmiast pojechali z rybniczanką na najbliższą stację paliw, aby jak najszybciej uchodźcy mogli ruszyć w dalszą drogę.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony