Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego potrącenia zatrzymany

Data publikacji 23.03.2022

Kluczborscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna potrącił samochodem pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej kobiecie pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 62-letnia kobieta zginęła na miejscu. Śledczy w kilka godzin ustalili pojazd biorący udział w zdarzeniu oraz zatrzymali 23-letniego mężczyznę najprawdopodobniej odpowiedzialnego za śmiertelne potrącenie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 22 marca br., w godzinach porannych gdzie na trasie Markotów – Czaple, 62-letnia kobieta idąc poboczem została potrącona przez nieznany pojazd. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy, która w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarła.

Działania operacyjno - procesowe kluczborskich policjantów już po kilku godzinach doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia samochodu, który brał udział w zdarzeniu drogowym.

W związku ze sprawą zatrzymany został 23-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który podejrzany jest o śmiertelne potrącenie kobiety a następnie oddalenie się z miejsca zdarzenia i nie udzielenie jej pomocy. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie i obecnie pozostaje w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Kluczborku.

(KWP w Opolu / mw)

  • pobieranie odcisków palców
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • miejsce zdarzenia
Powrót na górę strony