Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony 90-latek odnaleziony przez policjantów

Data publikacji 24.03.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 90-latka. Starszy mężczyzna wczoraj przed południem wyszedł z domu, nie informując o tym członków rodziny. Dzisiaj nad ranem odnaleźli go policjanci. Senior został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i najbliższych.

Wczoraj, 23.03.2022 r., po południu, policjanci z posterunku w Żelechowie zostali powiadomieni o zaginięciu 90-latka. Mężczyzna wyszedł z domu nie informując rodziny dokąd się wybiera. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Żelechów, ma problemy z pamięcią.

W związku ze zgłoszeniem, do działań poszukiwawczych w trybie alarmowym zostało skierowanych blisko 50 policjantów. W akcji wykorzystano ponad 20  radiowozów. W działaniach brał udział policyjny przewodnik z psem tropiącym, strażacy z PSP w Garwolinie oraz OSP w Żelechowie. Funkcjonariusze sprawdzili miejsca, gdzie ostatnio 90-latek był widziany, a także pustostany, lasy i innych miejsc ogólnodostępnych na terenie gminy Żelechów oraz jej okolic.

Informacja o poszukiwaniach trafiła też do osób postronnych. Zdezorientowany mężczyzna został odnaleziony przez policjantów z Żelechowa dzisiaj nad ranem, kiedy błąkał się kilka kilometrów od domu. Senior był zdezorientowany i zmarznięty. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie oraz powiadomili członków rodziny, którzy zaopiekowali się 90-latkiem.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony