Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowa zbiórka krwi i potencjalnych dawców szpiku z udziałem policjantów zakończona sukcesem i pięknymi podziękowaniami z fundacji DKMS

Data publikacji 24.03.2022

„Oddaj krew – uratuj życie!” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. W związku z apelem rodziny 13-letniej Ani (mieszkanki powiatu słubickiego), policjanci włączyli się do akcji DKMS chcąc pomóc dziewczynce i obok mobilnego ambulansu była możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w bazie co znacznie zwiększyło szanse Ani i innych osób chorych na nowotwory krwi.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w środę (23 marca ). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się  mieszkańcy powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 23 dawców, zebrano prawie osiem litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku. Ponadto do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego przybyło dziesięciu potencjalnych dawców, którzy zwiększyli szanse Ani i innych  osób chorych na nowotwory krwi na odnalezienie swojego bliźniaka genetycznego. Za pomoc w organizacji „Dni dawcy szpiku dla Ani”  Komenda Powiatowa Policji w Słubicach otrzymała podziękowania od Fundacji DKMS za nadzwyczajne zaangażowanie.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórce, która odbędzie się 25 maja 2022 roku (środa) w godzinach 9:00-12:00.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • policjant stoi przy krwiobusie
  • odznaka i legitymacja honorowego dawcy krwi
  • funkcjonariusze stoją przy krwiobusie
  • policjantka wypełnia dokumenty
  • mężczyzna oddaje krew
  • podziękowania dla słubickiej Policji
  • mundurowi stoją przy krwiobusie
  • plakat informacyjny
  • policjanci wypełniają dokumentację
Powrót na górę strony